Top 5 książek Stephen’a King’a

Stephen King to autor, którego zna niemal każdy – wliczając w to osoby, które czytają sporadycznie. Niezliczona ilość napisanych książek, równie duża ilość ekranizacji… dorobek literackiego króla horroru jest naprawdę imponujący. Tym razem postaram się wybrać kilka książek, które moim zdaniem są najlepszymi tytułami z całego dorobku autora. Jeśli już zaczynać czytać Kinga – to polecam właśnie od tych wymienionych niżej tytułów.

Lśnienie

Jak dla mnie oczywisty wybór. Mrożąca krew w żyłach opowieść o chłopcu z zdolnościami paranormalnymi i jego rodzicach, tocząca się w opustoszałym hotelu. Po mistrzowsku budowane napięcie wzrasta z każdą stroną, aż do kulminacyjnych, straszliwych wydarzeń na samym końcu. Jeden z najlepszych horrorów, który doczekał się równie genialnej ekranizacji.

Misery

Jesteś autorem najpopularniejszych na rynku romansów. W efekcie wypadku, lądujesz w domu swojej psychofanki. Kilka dni wcześniej, uśmiercasz jej ulubioną bohaterkę… Co więc może się przytrafić? Przepełniony obłędem horror, który przeczytasz jednym tchem.

Carrie

Dość krótka, jak na powieści Kinga książka, która zapada w pamięć. Napisana z niebywałym kunsztem – użycie retrospekcji jeszcze bardziej wzbudza ciekawość czytelnika. Literacki debiut Kinga, który wręcz przygniata ponurym klimatem i okrucieństwem. Sprawdź co stanie się, kiedy Carrie White w końcu postanowi się zbuntować…

Christine

Jeśli słyszy się o horrorze, w którym głównym bohaterem jest… morderczy samochód, można pomyśleć, że to dość słaby pomysł. Nie u Stephena Kinga. Świat nastolatków razem z typowymi dla nich problemami zostaje odmieniony poprzez pojawienie się samochodu. Miłość do auta potrafi być śmiertelna i opłakana w skutkach…

Joyland

Najmłodsza z powieści Kinga w całym zestawieniu. Poruszająca powieść o utracie miłości i śmierci, podszyta horrorem w mistrzowskim stylu. Nieco inna pozycja, mniej typowa dla Kinga jednakże równie porywająca. Łagodniejsza wersja króla horroru, która oczaruje swoją narracją.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *